SIGLUM zaprasza na wykład dr Darii Elaginy: „Seals in the Manuscript Culture of Ethiopia and Eritrea: An Overview”

Seal of Tewodros II, source: Richard Pankhurst, The Ethiopians: A History (Peoples of Africa), Wiley-Blackwell, 2001, page 145

Zespół SIGLUM zaprasza na wykład online dr Darii Elaginy z Universität Hamburg, Hiob Ludolf Centre for Ethiopian and Eritrean Studies. Wykład (w jęz. angielskim), zatytułowany „Seals in the Manuscript Culture of Ethiopia and Eritrea: An Overview”, odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w czwartek 24 lutego 2022 r. o godz. 18:00 / ZOOM.

Pieczęcie, będące od wieków w użyciu na terenie Etiopii i Erytrei, stanowią ważny lecz ciągle nie dość zbadany element kultury rękopiśmiennej tego regionu. Źródła do badania pieczęci i praktyki ich stosowania są różnorodne i wymagają różnych podejść. Celem prezentacji jest ukazanie zarysu historii pieczęci, ich użycia i symboliki.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: siglum@wn.uw.edu.pl Link do spotkania zostanie przesłany na dzień przed planowanym wykładem na podany adres mailowy.