Anna Kuklińska, Mapy rękopiśmienne w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Zespół SIGLUM zaprasza na referat Anny Kuklińskiej (Gabinet Zbiorów Kartograficznych BUW) pt. Mapy rękopiśmienne w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, który odbędzie się 27 kwietnia 2022 o godzinie 18.00 na platformie Zoom. Zainteresowani uczestnictwem w spotkaniu otrzymają link po zgłoszeniu chęci udziału na adres siglum@wn.uw.edu.pl.

Anna Kuklińska

Mapy rękopiśmienne w kolekcjach kartograficznych bibliotek stanowią niewielką ich część. Niektóre z nich są przykładem sztuki kartograficznej, tworzone były według obowiązujących ówcześnie reguł kartograficznych (mapy wojskowe, plany miast), inne zaś odzwierciedlały aktualny stan określonego terytorium (plany majątków) czy rejestrowały wydarzenia (bitwy, granice).

W Gabinecie Zbiorów Kartograficznych BUW znajduje się reprezentacja kilku typów map, które zostaną przedstawione i omówione w czasie pokazu i prezentacji.