Projekt poświęcony analizie porównawczej tekstów czterech traktatów farmakologiczno-medycznych, zwanych regimina sanitatis. Dwa znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie i pochodzą z dawnej Biblioteki Załuskich (sygnatura 4459 III i 4475 II), dwa inne przechowywane są w Bibliotece Uniwersyteckiej w Heidelbergu (Cod. Sal. IX 53 i Cpg. 592). Celem analizy jest ustalenie wzajemnych powiązań między tekstami traktatów i ustalenie cech makro- i mikrostrukturalnych gatunku tekstu regimen sanitatis.