XXII konferencja „Analiza chemiczna w ochronie zabytków”

Organizatorzy zapraszają do przesyłania propozycji wystąpień (ustnych lub w postaci plakatu) na XXII konferencję Analiza Chemiczna w Ochronie Zabytków, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 listopada.

Komitet Naukowy Konferencji zapozna się ze wszystkim zgłoszeniami, a decyzja o ich przyjęciu i zakwalifikowaniu do prezentacji plakatowej lub ustnej zostanie przesłana autorom drogą elektroniczną. Streszczenia zostaną opublikowane w postaci broszury, która dostępna będzie dla uczestników Konferencji oraz w wersji elektronicznej na stronie konferencji.

Chętni do czynnego i biernego uczestnictwa mogą rejestrować się za pomocą formularza.

W pierwszym dniu konferencji zostaną wygłoszone dwa wykłady zaproszone:

„Tajemnica XVI-wiecznej gramatyki hebrajskiej: fragmenty XI-wiecznego psałterza w badaniach filologicznych i fizyko-chemicznych”, który wspólnie wygłoszą dwie osoby:
prof.ucz. dr hab. Monika Opalińska (Instytut Anglistyki, Uniwersytet Warszawski) oraz prof.dr hab. Piotr Targowski (Instytut Fizyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

“Nonlinear optical microscopy for characterization of cultural heritage materials” który wygłosi prof. Marta Castillejo Instituto de Química Física Rocasolano, CSIC, Madrid, Spain

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej. Miejsce obrad: Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Wydział Chemii UW, ul. Żwirki Wigury 101, Warszawa