Dane i język. Perspektywy badań w cyfrowych edycjach źródeł historycznych

Wydział Historii UW i Wydział Nauk Humanistycznych KUL we współpracy z Fundacją Działań Cyfrowych zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. Dane i język. Perspektywy badań w cyfrowych edycjach źródeł historycznych. Spotkanie będzie miało miejsce w dniach 13-15 listopada 2024, miejscem obrad będzie Uniwersytet Warszawski.

Konferencja ta ma być miejscem spotkania i prezentacji badań prowadzonych przez badaczy i praktyków łączących w swojej pracy zainteresowanie źródłami z metodami oferowanymi przez nowe narzędzia cyfrowe. Skierowana jest ona do historyków, literaturoznawców i językoznawców, a także do wszystkich tych, którzy w swoich badaniach nad dokumentami próbują sięgnąć po nowe technologie informacyjne.

Zgłoszenia wraz z abstraktami do 2000 znaków prosimy przesyłać do 15 maja 2024 r. na adres e-mail: konferencja.phc@uw.edu.pl. Więcej informacji w ogłoszeniu na stronie Wydziału Historii UW.