100 lat Biblioteki Publicznej w Poniewieżu – konferencja „A Story of History Preservers”

Biblioteka Publiczna w Poniewieżu wraz z Uniwersytetem Wileńskim, Biblioteką Narodową Litwy i instytucjami partnerskimi zapraszają do udziału w konferencji, poświęconej dziejom i działaniom instytucji przechowujących pamięć o historii: „A Story of History Preservers: Retsropective, Present and Future Possibilities of Research on the History of Memory Institutions” Tegoroczna konferencja, zaplanowana na 24 listopada 2022 r., związana jest z obchodami 100 rocznicy Biblioteki Publicznej im. Gabrielė Petkevičaitė-Bitė w Poniewieżu.

Zgłoszenia referatów i abstrakty można przesyłać do 10 października na adres: greta.kevelaitiene@pavb.lt

Dalsze szczegóły na temat konferencji znajdują się na załączonym poniżej plakacie:

Invitation-to-conference_2022_PAVB_final