Tributes to Paul Binski: Medieval Gothic: Art, Architecture & Ideas

Nakładem wydawnictwa Harvey Miller Publishers (Brepols) ukazał się zbiór artykułów z historii sztuki i dziedzin pokrewnych składających się na księgę pamiątkową dla Paula Binsky’ego, wybitnego historyka sztuki średniowiecznej, związanego z uniwersytetami w Cambridge, Oksfordzie, Yale i Princeton. Prace Binsky’ego obejmują m. in. publikacje z zakresu iluminacji rękopiśmiennych. We współautorstwie z Patrickiem Zutschi opracował katalog Western Illuminated Manuscripts: a Catalogue of the collection Cambridge University Library (2011). Tributes to Paul Binski: Medieval Gothic: Art, Architecture & Ideas nawiązuje do wieloletnich badań Binsky’ego nad gotykiem. Wśród autorów są, między innymi, Gabriel Byng, Meredith Cohen, Ethan Matt Kavaler, Jean-Marie Guillouët, Julian Luxford, Spike Bucklow, Kathryn M. Rudy, Patrick Zutshi, Mary Carruthers.

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie wydawnictwa: